ផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានពិតគ្រប់ទីកន្លែង, ទំនាក់ទំនងពួកយើងឥលូវនេះ!
សូមនិយាយថាទេ! ចំពោះដំណឹងក្លែងក្លាយ, ដំណឹងក្លែងក្លាយ បង្កើតឡើងដើម្បីបំភ្លៃ បំផ្លើស និងបំភ័ន្ត ក្នុងគោលបំណងកេងចំណេញនយោបាយ អាជីវកម្ម ឬចង់បំផ្លាញកេរ្តិ៍ឈ្មោះ ជំនឿទុកចិត្ត
ក្រសួងព័ត៌មានស្នើរសុំដល់ម្ចាស់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ និងអ្នកសារព័ត៌មានទាំងអស់ជួយជំរុញការផ្សព្វផ្សាយបញ្ច្រាបខ្លឹមសារអប់រំស្តីពីបញ្ហាគ្រឿងញៀន ក្នុងឪកាសចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិ
ចាក់ដីលុបបំពានចូលច្រាំងទន្លេនៅស្រុកពញាឮ នេះរឺជា វប្បធម៌អ្នកមានលុយនិងឥទ្ធិពល សូមអជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធជួយត្រួតពិនិត្យផងទាន !!!
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងព័ត៌មាន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូ អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន
ល្បែងជល់មាន់តាមអនឡាញ ចាក់ភ្នាល់លេងស៊ីសងខុសច្បាប់ចំនួន០២ទីតាំងនៅស្រុកកំពង់ត្រឡាច កំពុងបើកលេងជារៀងរាល់ថ្ងៃ មហាជនស្នើរដល់ លោកស្នងការខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និង លោកអធិការស្រុក កំពង់ត្រឡាចជួយចុះបង្ក្រាបផងទាន !!!
ឯកឧត្តម សុខ លូ អញ្ជើញចែកវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុជូនពលរដ្ឋនៅស្រុកមោងឫស្សី
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឲ្យប្រតិភូបណ្តាកុងស៊ុលកិត្តិយសបរទេសនៅកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ លោកបណ្ឌិត Salah Essa កុងស៊ុលកិត្តិយស នៃសាធារណរដ្ឋស៊ីប (Cyprus) ប្រចាំនៅកម្ពុជា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម
ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ត្រាស់បង្គាប់ដំឡើងឋានន្តរសក្តិ ថ្នាក់ នាយឧត្តមសេនីយ៍ផុតលេខផ្កាយមាស ៥ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ជូន សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ និងសម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ផ្តល់អាហារូបករណ៍ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត (អ.ម.ត) សិក្សានៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ចំនួន ៧៨ កន្លែង សម្រាប់ថ្នាក់ភាសាចិន, ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ និងថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា ២០២៥-២០២៦
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបងបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារដើម្បីត្រៀមក្នុងការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តបាត់ដំបង២០២៥ នាពេលខាងមុខ
ពិតជាសាហាវមិនធម្មតាមែន! លួចជីកដីព្រែកយកទៅលក់ ទាំងដែលសាលាស្រុកហាមឃាត់២,៣ដងហើយ ព្រោះគ្មានច្បាប់អនុញ្ញាតិ ខណៈពេលអ្នកសារព័ត៌មានចុះទៅថតរូបបាន និងរាយកាណ៏ជូនថ្នាក់លើ បែរជាបើកឡានបម្រុងនឹងបុកសម្លាប់និងបង្កហិង្សានៅតាមផ្លូវស្ងាត់ ទៅវិញ
សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ផ្ញើសារអបអរ និងជូនពរដល់សាសនិកខ្មែរឥស្លាម ដែលចាប់ផ្តើមចូលបួសខែរ៉ម៉ាឌ, នៅថ្ងៃ២៤ ខែមីនាខាងមុខ រាជរដ្ឋាភិបាលនឹងរៀបចំពិធីពិសាអាហារស្រាយបួស ខែរ៉ម៉ាឌនលើកទី៩
ប្រជាពលរដ្ឋជាង៤០០០គ្រួសារនៅខេត្តឧត្តរមានជ័យទទួលសេវាព្យាបាលជំងឺដោយឥតគិតថ្លៃ
ក្រសួងព័ត៌មាន ចេញសេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីការប្រើប្រាស់ឈ្មោះដែនជាតិ (Domain Name) “.kh“
ឯកឧត្តម សុខ លូ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងាររៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់ទីក្រុងបាត់ដំបង និងចុះពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការពង្រីកទំហំផ្លូវ និងតំបន់ជុំវិញបរិវេណរមណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្ត្រ ភ្នំសំពៅ
សម្តេចបវរធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត បានឧបត្ថម្ភសម្ភារប្រើប្រាស់ ប្រេងឥន្ធនៈ និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ជូនតំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ឆ្នាំង យោធភូមិភាគពិសេស
កិច្ចប្រជុំពន្លឿនផែនការជំរុញដីធ្លីមិនទាន់បានចុះបញ្ជីមានលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តបាត់ដំបង
ពិធីប្រគល់សមិទ្ធិផលថ្មីរបស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តបាត់ដំបង ស្ថិតនៅសាលាសហគមន៍អូរច្រកថ្លាង ភូមិរូង១ ឃុំព្រៃត្រឡាច ស្រុករុក្ខគីរី
ខេត្តបាត់ដំបង ប្រារព្ធទិវាជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ខេត្តបាត់ដំបង ប្រារព្ធទិវាជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ១២ ធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ លើកទី១៨ក្រោមប្រធានបទ «កម្ពុជាប្រឆាំងដាច់ខាតអំពើជួញដូរមនុស្សគ្រប់ទម្រង់ និងគ្រប់មធ្យោបាយក្នុងយុគសម័យឌីជីថល»